XnView

XnView

Kullandığınız işletim sistemi içinde sunulan basit fotoğraf düzenleme uygulamaları sizi tatmin etmiyorsa XnView sizin için doğru seçenek olabilir. Bu uygulama basit, estetik ve kullanışlı olmasının yanında tamamen ücretsiz.

Artık hepimizin cep telefonu veya dijital fotoğraf makineleri ile çekilmiş ve bilgisayarında depolanmış sayısız fotoğrafımız var. Bu fotoğrafları şimdiye kadar kullandığınız işletim sisteminin sunduğu uygulamalar ile bakmayı veya üzerinde değişiklik yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat zaman içinde bu basit uygulamaların kullanışlı işlevlerinin olmadığını hatta fotoğraflarınızı değiştirirken bozduğunu farkedeceksiniz.

Bilgisayarınızda kullandığınız Windows veya macOS ile gelen basit fotoğraf uygulamaları yerine internette bulacağınız en kullanışlı yazılımlardan biri XnView (macOS için XnView MP) olacaktır. XnView estetik ve modern bir görünüme sahip, neredeyse bütün fotoğraf dosyası türlerini gösterebilir ve isterseniz seçtiğiniz fotoğrafları üzerinde çok kolayca değişiklikler yapabilirsiniz.

XnView Ekran Görüntüsü
XnView Ekran Görüntüsü
(Büyütmek için tıklayın)

Bu yazılım ile fotoğraflarınıza son derece hızlı bir biçimde göz atabilir, üzerinde basit işlemler yapabilir ve dosya isimlerini toplu olarak hızlı bir biçimde değiştirebilirsiniz. Bu uygulama başka bir çok fotoğraf düzenleme yazılımında olmayan “JPEG kayıpsız döndürme” özelliği sunuyor, böylece fotoğraflarınızın yönünü değiştirirken kalite kaybı oluşmasını önleyebilirsiniz.

XnView fotoğraf galerisinde seçtiğiniz fotoğrafları kullanarak PDF dosyaları yaratabilirsiniz. Bu uygulama için belirtmemiz gereken bir nokta var, XnView fotoğraf dışındaki dosyaları doğrudan açamıyor, bunun için önerilen ek yazılımları yüklemeniz gerekli.

XnView İndirme: XnView

XnView İyi Olanlar
Dosyaları hızlı taraması
Kullanışlı arayüz
JPEG kayıpsız döndürme özelliği
Multiplatform (macOS, Windows, Linux)
Tamamen ücretsiz (Freeware)
XnView Kötü Olanlar
Sadece fotoğraf dosyalarını açabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir